سازمان چاپ و انتشارات اسراء

با توجه به رشد روز افزون مراكز فرهنگي و تحقيقاتي و همين طور مراكز حوزوي در قم ، و عدم تناسب و گسترش صنعت چاپ از حيث كمّي و كيفي به موازات مراكز مذبور ، موسسه اسراء را در راستاي رسالت خطير خويش ؛ برآن داشت تا نسبت به تاسيس مركز چاپ و انتشارات اسراء اقدام نمايد.

فاز اول مرکز چاپ وانتشارات اسراء
در تابستان سال 1382 هـ . ش مطالعات فني و طراحي ساختمان زير نظر مهندسين مشاور در هر بخش اعم از عمران ، تاسيسات و مكانيك و همچنين متخصصين صنعت چاپ انجام پذيرفت. مجموعه چاپ و انتشارات اسراء در زميني به مساحت 3700 متر مربع و زير بناء 2100 متر مربع با رعايت كليه استانداردهاي لازم در اين رشته تاسيس گرديد.
اين مركز كه در سال 1385، به عنوان يكي از چهار پروژه برگزيده استان قم، توسط سازمان صنايع معرفي شد و با حضور جمعي از مسئولين استان افتتاح گرديد و فرصت ارزشمندي براي توليد انواع محصولات چاپي كه به كيفيت ، دقت ، سرعت و نهايتاً مرغوبيت نياز دارند فراهم آمد.
• درسال 1385 سازمان چاپ و انتشارات اسراء از طرف سازمان محيط زيست بعنوان مفتخر به دريافت عنوان واحد خدماتي سبز شد.
• در سال 1389 اين مرکز مفتخر به دريافت استاندارد مديريت کيفيت ايزو9001:2008 از شرکت توف نورد آلمان گرديدو برگي ديگر به دفتر افتخارات اين مرکز افزوده شد.

توانمندي فني و تجهيزات چاپخانه:
1.پيش از چاپ:
يك دستگاه پليت ستر 4/5 ورقي مدل TOP SETTER 102 P
2.چاپ:
يك دستگاه ماشين چاپ دو رنگ PRINT MASTER PM 74-2P
يك دستگاه ماشين چاپ چهار رنگ PRINT MASTER PM 74-4
3.پس از چاپ:
يك دستگاه ماشين صحافي چسب گرم هايدلبرگ EUROBIND 1200
يك دستگاه ورق تاكني سايز 2 ورقي اشتال فولدر مدل KH 56
يک دستگاه برش POLAR 115X

فاز دوم مرکز چاپ وانتشارات اسراء
بمنظور حضور چاپخانه اسراءدر رديف چاپخانه- هاي بخش بسته بندي فاز دوم اين مرکز درزميني به مساحت 1800 مترمربع در مجاورت آن در دست احداث مي باشد.
ماشين آلات اين فازشامل دوبخش (الف) و(ب)ميباشد که در حال حاضر ماشين آلات بخش(الف)خريداري شده وماشين آلات بخش (ب)نيز مطالعه شده ودر حال انجام کارهاي مقدماتي خريد مي باشند.

توانمندي فني و تجهيزات چاپخانه درفاز دوم:
1.ماشين چاپ 5/4ورقي 5 رنگ با برج ورني KBA Rapida 106
اين ماشين قابليت چاپ برروي کاغذ در طول وعرض 106*74 سانتي متر.و با سرعت 18000برگ در ساعت را دارد.
اين ماشين توانايي چاپ کاغذ هاي با گرماژ45 گرم/مترمربع تا800گرم/مترمربع را دارد.
2. يک دستگاه برش Wohlenberg دهانه 115 مدل سال 2010 که با داشتن صفحه کنترل تمام لمسي ودقت برش تا 0/001 ميلي متر با دقت وکيفيت بسيار بالا تهيه شده است.
*مجموعه صنعتي و مدرن چاپ و انتشارات اسراء قادر است انواع كتاب ، مجله ، پوستر و غيره را در عالي ترين سطح و كيفيت و با رعايت استانداردهاي فني ، بهداشتي و زيست محيطي توليد و عرضه نمايد.


 

عکس